Dle platných zákonů je zakázán prodej tabákových výrobků a kuřáckých pomůcek osobám mladším 18 let.

JAK NAKUPOVAT

INFORMACE K NÁKUPU

Zde naleznete informace k povinnosti ověření věku 18+, formulář pro vrácení zboží v zákonné lhůtě a formulář pro uplatnění reklamace

Pokud objednáváte tabák, cigarety, doutníky, šňupací nebo žvýkací tabák, blunty, náplně HEETS,  nahřívače tabáku, vodní dýmky, bongy, dutinky, papírky nebo filtry, dopravce musí při předání ověřit váš věk 18+.

(Podrobnější informace a definice pojmů naleznete níže)

Tabatěrky, zapalovače, pouzdra, popelníky, baličky a plničky, aromata a doplňkový sortiment zasíláme i bez ověření věku. 

Do kontaktních údajů zadáváte nově i datum narození (důležité pro dopravce Česká pošta).

Tabákové výrobky a kuřácké pomůcky odesíláme  Českou poštou "do vlastních rukou" s uvedením roku narození. 

Pokud je adresát odlišný od objednavatele, je potřeba zadat jméno a datum narození adresáta, tj. toho, kdo bude zásilku přebírat!

Zásilku nesmí přebrat osoba mladší 18-ti let!

Zásilkovna.cz váš věk ověří při předání podle Občanského průkazu, zásilku může převzít i někdo jiný pokud prokáže věk 18+.

U dopravce DPD je služba ověření věku zpoplatněna, proto je tento způsob dopravy dražší. Dopravce ověří při předání váš věk podle Občanského přůkazu.

Pokud je potřeba, kontaktovat nás můžete telefonicky na čísle +420 777 680 940. 

 Zároveň s odesláním objednávky udělujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem ověření věku +18.

PŘIHLÁŠENÍ

 

 PRO NOVÉ ZÁKAZNÍKY

Nakupujete u nás poprvé? Doporučujeme se registrovat. Získáte tak přístup k lepším cenám a zajímavým věrnostním slevám. Pokud se registrovat nechcete, lze nakoupit bez registrace, ale obvykle za vyšší ceny.

REGISTRACE

 

PRO SLOVENSKÉ ZÁKAZNÍKY

V současné době je možná pouze platba předem převodem, vyčkejte s placením až na potvrzení objednávky, kde v příloze naleznete fakturu s pokyny k platbě. Platba obvykle dorazí do 48 hodin a zboží ihned odesíláme. Na výdejním místě Zásilkovny zkontolují podle dokladů věk 18+.

__________________________________________________________________________________________________________

DEFINICE POJMŮ DLE ZÁKONA

Dle "zákona č 65/2017 Sb. o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek"  je zakázán prodej tabákových výrobků a kuřáckých pomůcek osobám mladším 18 let.

Zákon definuje tyto pojmy takto:

z. č. 379/2005 Sb. - tabákovým výrobkem je výrobek určený ke kouření, šňupání, sání nebo žvýkání, pokud je vyroben zcela nebo zčásti z tabáku, včetně tabáku geneticky upraveného,

z. č. 65/2017 Sb. - tabákovým výrobkem je výrobek, který může být užíván a obsahuje, byť částečně, tabák, ať už geneticky upravený nebo neupravený,

z. č. 379/2005 Sb. - tabákovou potřebou je výrobek sloužící ke kouření, šňupání, sání nebo žvýkání tabáku, s výjimkou výrobků plnících funkci uměleckého předmětu,

z. č. 65/2017 Sb. - kuřáckou pomůckou je pomůcka určená či obvykle používaná ke kouření, vdechování, šňupání, sání nebo žvýkání tabáku nebo kouření bylinných výrobků určených ke kouření, s výjimkou zápalek, zapalovače, popelníku a pomůcky plnící převážně funkci uměleckého předmětu nebo funkci dekorační.

Formulář pro odstoupení od smlouvy

Formulář pro uplatnění reklamace